Filter
Stäng
  Vi är generalagent för den Tyska ALTRAD-ställningen ASSCO  

Om oss

Vi är ett företag som säljer byggnadsställning efter allas behov, företag som privatpersoner, alla är välkomna.

Vi marknadsför två olika ställningssystem;
Assco och Plettac

Vi har generalagenturen för den Tyska ALTRAD ställningen, assco samt plettac. 

Alla våra produkter tillverkas i Tyskland, 2 mil utanför Berlin, hos en av de största leverantörerna / tillverkarna av byggnadsställning i Europa.

Vi är mycket nöjda och stolta över att kunna erbjuda produkter till toppkvalité men samtidigt till riktigt bra, pressade priser. Detta leder till att vi har många nöjda, återkommande, kunder.

Alla produkter galvaniseras i eget galveri.
Alla produkter är godkända av SP.
Vi levererar kvalité till bästa pris!

 

 A-P Ställningsprodukter AB

Göteborg:
Marieholmsgatan 134B
415 02 Göteborg

Ida Samuelssonida@assco.se | 0705 46 47 92
Roger Cederlöfroger@assco.se | 0705 46 47 02
Elin Wickman elin@assco.se | 0762 22 04 23

Stockholm:
Tegelbruksvägen 2 A
746 30 Bålsta

Robin Boqvistrobin@assco.se | 0722 18 68 86
Thomas Swahnthomas@assco.se | 0702 99 29 50
Fredrik Metzner | fredrik@assco.se| 0705 46 47 17